Přeskočit navigaci | Přeskočit na novinky
Jste zde: úvodní stránka » projekty » internet

Internet a webdesign

Souhrné informace o webdesignu, SEO, přístupnosti týkající se internetu.

Webdesign

akademické forum

webdesign, aneb seznam mých projektů vytvořených stránek, všechny weby byli vytvořeny bezplatně či za menší protislužby...


SEO

V dnešní době velici popolární disciplína. Mnoho radoby odborníku se na tomto tematu přiživuje. Ač již přes rok studuji tuto problematiku a dělám pokusy na svém vlastním webu. Mohu jen prohlásit, že čím více toho mám nastudováno tím méně toho vím. Na internetu se prezentují dva názory SEO je supr, pomůže a druhý opačný SEO je na prd a vidělavají na něm jen třipísmenkový rádoby odborníci.

Osobně si myslím, že pokud je web správně navržen tak SEO šamany vůbec nepotřebuje. Jelikož bude mít zajimavý, aktuální, pravdivý obsah a lidi sami budou odkazovat na tyto stránky.

Použití nekalých technik nemá význam jelikož konkurence nespí a vyhledavače tyto praktiky penalizují vyřazením z katalogu vyhledavače.

Copywriting

Zajimavá disciplína, která zajisti čtivost a poutavost našich textů. Nesmíme zapomenout, že musí být také pravdívée a aktuální. Mnoho příkladu si můžeme vzít z časopisu jako Blesk, a podobné. Alespoň podle prodejnosti jsou velice oblibené. Mají jasná kratká hesla, mnoh obrázku a málo písmenek. Zabývají se kontroverzními tématy. Je jasné, že záleží na cílové skupině. Na seriozním webu o kvantové fyzice bude spoře oděná slečna pusobit spíš opačný opak...

Příklad vývoje internetových stránek

V článcích o způsobu vývoje internetových stránek se snažím sepisovat poznatky, které čerpám při tvorbě mých stránek, kde se stále učím informace nejen o webdesignu, ale také SEO

Přístupnost

V dnešní době velice omýlané téma. Nejedna se jen o přístupnost pro hendikepované občany (nevidomý, slabozrací, postižení pohybového ústorjí), ale také o technické hendikepy (pomalé přípojení, růzené prohlížeče). Díky cenám elektorinky klesají PDA, takže mnoho lidí si prohlíži weby na těchto zařízeních. A snad nejpostiženějšími "uživateli" internetu jsou roboti, kteří naše stránky indexují.

Zpětné odkazy

Budovaní zpětných odkazu posiluje naše pozice ve vyhledavačích. Existuje mnoh technik jak legálně umístit odkazy na spřátelene stránky. Či nelegalní postupy, které administatoři vyhledavaču nemají radi a penalizují weby. I když... Např: BMW použilo nekalé praktiky. Dostalo vyřazení z vyhledávačů, omluvulo se a za pár měsíců ve vyhledavačích opět bylo. Ale díky této kauze mělo množství zpětných odkazů... Holt ani zde neplatí černá a bílá, ale jsoui stupně šedi :)

| článek zveřejněn: 1.4.2006 |

Poděkování

Děkuji
za návštěvu a přeji ať zde nalezne vše co potřebujete...
 

Stránky o elektrotechnice, programování (PHP, DELPHI, CSS, XHTML, SEO), projektovém a time managementu.
RSS 2XHTML 1.1 | CSS | Email na autora: pavel@lasakovi.com | Copyright: Pavel a Danka 2005 | 9179 |

TOPlist

Doporučuji: Dana Lasáková, advokátní kancelář - Brno a Jak na Excel