Přeskočit navigaci | Přeskočit na novinky
Jste zde: úvodní stránka » projekty » internet » lorem-ipsum

Lorem ipsum (lipsum)

generátor náhodného textu

Co to je Lorem ipsum

V případě, že připravujete grafický návrh je vhodné mít "vyplňový" text. Při použití skutečného textu tento může odvádět od grafického designu (hodotitel se nechá strhnout dobře napsaným textem a bude si tento text číst místo aby hodnotil grafický design). Tento "nesmyslný text" má rozpoložení jako klasický text, rozložení o patříčném počtu písmen.

Ukázka Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Pellentesque varius dolor vitae sem. Suspendisse vulputate tincidunt mi. Fusce ac orci eget massa suscipit auctor. Praesent justo. Fusce vel quam ac risus porttitor imperdiet. Fusce tempor velit in erat. Ut pretium purus dictum erat. Morbi id ipsum in augue rutrum euismod. Nam ut lacus. Quisque id magna. Nullam turpis. Aliquam semper urna ut orci. Curabitur sagittis ligula. Vivamus iaculis orci ac nunc. Pellentesque malesuada, lorem eu convallis gravida, risus pede placerat sapien, vel convallis nisi tortor ut justo. Curabitur molestie rhoncus leo. Maecenas non ante non enim gravida congue. Suspendisse non massa.

Ukázka od Pixiho české verze

Floudiv kli. Něglouhškou k blyš ťadoh. Třísk tlidislořdiš notitě di mathroušt o tě ptotu údlé chrá. šléž žlypicla slocruťou v brachryšítlý jora káprý niž hleškéch dih bry. Oťo mlumloum plu a děněďtiklo čléti vlýštďo a ptyskpuh, mitluz pyšt, cryskoť s timlůmemlí k dlyžrá z tkadla niděť uňůdiť břuzvřoch vofuj zryzzlatě, růvy mrou, clyč vedi, šínij ulíchlím ňap styc tlevyvuh. Divli bo dy purdědě pět měvleďatřu niptodi čout a slyti zenů. Hřátinělke žléčlititěm něň boc tidiflů nikyj. S dir difyp dicla i věh mavdi i stulyr, trymlůsk hřáš. štesk cračclu těně.

Jak náhodný text získat?

Tento text můžete získat na adrese http://www.lipsum.com/odkaz na jiný server. Pro šťouraly a rejpaly existuje i česká verze u Pixiho http://www.wellstyled.com/tools/dummy-cz/odkaz na jiný server.

Skutečný text - copywriting

Když už máte grafický návrh hotov je potřeba napsat poutavý, zajimavý, text. Tomoto oboru se věnuje copywriting. Ale tohle už je jiná pohádka, která bude popsána článku copywriting.

Co používáte vy?

Co používáte na výplň grafických návrhu webových stránek. Také Lorem ipsum nebo něco jiného?

| článek zveřejněn: 28.12.2007 |


Komentáře » přidat

Tento článek zatím nikdo nekomentoval můžete být prvními.

Přidání komentáře

Chcete-li můžete článek komentovat. Neodpovídám za názory čtenařů, jen si vyhrazuji právo vulgarní výrazy a názory odporující dobrým mravům vymazat.

  • jsou povinné všechny tři položky
  • IP adresa je zaznamanávána, ale nezobrazuje se
  • Jsou povoleny tagy <b></b>, <u> </u> a <i></i>
Poděkování

Děkuji
za návštěvu a přeji ať zde nalezne vše co potřebujete...
 

Stránky o elektrotechnice, programování (PHP, DELPHI, CSS, XHTML, SEO), projektovém a time managementu.
RSS 2XHTML 1.1 | CSS | Email na autora: pavel@lasakovi.com | Copyright: Pavel a Danka 2005 | 3493 |

TOPlist

Doporučuji: Dana Lasáková, advokátní kancelář - Brno a Jak na Excel