Přeskočit navigaci | Přeskočit na novinky
Jste zde: úvodní stránka » projekty » internet » google-adsense

Google AdSense

...již v češtině a pro české weby...

Google AdSense

google adsense logo

Kdo by nevěděl jedná se o reklamní systém, který platí za provedená kliknutí. K využivání se stačí zaregistrovat na google.com/adsense/odkaz na jiný server a využít toho, že před pár dny došlo k oficiálnímu spuštění. Uvidíme zda přinese více než adFox.


Registrace do Google AdSense

Probíhá bez problému. Výhodou, že je možno příjimat platbu přímo na Váš bankovní učet a to v Kč. Google Vám po zaregistrovaní bankovního účtu pošle malou částku (google posíla platby z české CityBank, takže nemusíte mít strach ohledně poplatků ze zahraniční banky), Obdržená sumafunguje jako potvrzení registrace. (chytré google si tím jednodužše potvrdí, že tento účet je opravdu váš). Poté již směle můžete inkasovat platby (teda až je vydělate). Jako jedinou nevýhodu vidím, že zisk musíte zdanit. To není nevýhoda reklamního systému, ale naších zakonodárců... :(

O reklamách

Než se začnou zobrazovat placené reklamy trvá to nějakých 72 hodin. Dále, že platbu dostanete až někdo na zobrazenou reklamu klikne (Pay per click), ale to mají i ostatní systémy jako eTarget, adFox. Finty jako mazání cookies, použivání proxiservrů a podobné obcházení nepomůže. Je to google a již má podobné finty odchytány. Pokud se o nějaké nepravosti pokusíte a on an to příjde sebere Vám veškeré nashromažděné finance. I když. Mohou se vytvořit speciální stránky, která zobrazují reklamu AdSense hlavně k vydělku a díky SEO se jejich stránky nachazejí na prvních místech ve vyhledavačích...

Výhody Google AdSense

Uvidíme jak rychle přejdou vyvojáři na tento systém. Stejně jako inzerenti. Čím více jich bude tim přesněji pujdou cílit reklamy a tím více bude za jeden proklik. Jak se budou pohybovat částky za jedno kliknutí pohybovat to si musím ještě počkat. O výšce provize zda zůstane provize na 80%, či klesne na 30% jako u adFox také není moc jisté. Ale při přijmech a jako konkurenční výhodu to google určitě necha na těch 80%.

Přínosy...

Uvidíme kolik reklam v tomto systemu bude a zda se zde nahrnou inzerenti, kteří opustí konkurenční reklamní systémy jako eTarget, mrLinx či adFox. Jak už jsem psal internet je živé medium a neustále se zde něco děje a kdo nic nedělá nic nezkazí. Tvorbu stránek beru jako možnost se naučit programovat a pochopit algoritmy. Když mi stránky něco vydělají zlobit se nebudu, když nevydělají nic tak mi to vadit nebude.

Ostatní reklamní systémy

Existuje více PPC reklamních systému, kdysi jsem na webu měl adFox. Zisky z tohoto systému v jednotkách 0,60 Kč za proklik. I když jednou nějakou zvláštní nahodou byl 12,- Kč. Vytěžnost velice bídna. Tak jsem zkusil přejít ke konkurenci a uvidíme, zda to bude stejné v bleděmodrém. Pokud to bule lepší alespoň zaplatím doménu ;-)

Upozornění

Zatím se s AdSense pouze seznamují, časem přibudou nějaké informace o vhodnosti či nevhodnosti. Když už o tom píše každý tak proč o tom nenapsat také :)

| článek zveřejněn: 13.12.2006 |

Poděkování

Děkuji
za návštěvu a přeji ať zde nalezne vše co potřebujete...
 

Stránky o elektrotechnice, programování (PHP, DELPHI, CSS, XHTML, SEO), projektovém a time managementu.
RSS 2XHTML 1.1 | CSS | Email na autora: pavel@lasakovi.com | Copyright: Pavel a Danka 2005 | 2929 |

TOPlist

Doporučuji: Dana Lasáková, advokátní kancelář - Brno a Jak na Excel