Přeskočit navigaci | Přeskočit na novinky
Jste zde: úvodní stránka » projekty » internet » firmy-internet-siemens

Firmy a internet : Siemens

Jak firma Siemens dokáže využít moderních komunikačních technologií.

Úvod

Protože mě zajímá internetový marketing rozhodl jsem se prověřit špičkové firmy jakou rychlostí jsou schopny odpovědět na požadavek zákazníků.

Cílem je objednávka

Objednání 3 kusu speciálního výrobku od firmy Siemens. Pro představu potřeboval jsem 3 kusy, kdy jeden kus vyšel bratru na 300.000 Kč, takže šlo o cirka 1 milión pro Siemens.

Myslel jsem si, že na webu stáhnu katalog spolu s ceníkem, a pak jen požádám o slevu. Holt vše probíhalo jinak.

Hledání informací na webu Siemens

Už samotné stránky siemense jsou strašně nepřehledné, ale budiž mají vyhledávací políčko. Zadávám požadovaný výrobek a ouha nenalezen. No nic asi to přečíslovali a budou mít v nabídce více možností (to bych ocenil). Dávám méně konkrétní dotaz a opět nic.

Zkusím zadat obecný dotaz. Hurá alespoň něco našlo. Klikám a klikám (stránky se načítají pomalu, ale to může byt chyba mého 1Mbit připojení :( ). No konečně najdu přibližně to co potřebují, ale tam jen telefon a email (odkaz na katalog byl nějaký nefunkční po marných snahách jsem jej nestáhl). Tak tedy zvedám telefon a volám...

Telefonát

Tož volám na uvedené číslo, dojdu k překvapení, že se dovolávam do servisu. Omlouvám se (asi jsem blb a neumím telefonovat), ale přijemná slečna mě ujišťuje, že si poznamená dotaz předá kolegům z technického a ty mi do 2 hodin odpoví. Říkám si super, když už stránky stojí za prd, tak alespoň lidé u Siemense mu zvýší reputaci.

Po 4 hodinách (měl jse jinou práci) koukám do pošty a hledám, nic nenacházím. Tož jsem to nechal na druhý den (třeba můj poštovní klient to někde zanechal). Tož jsem zkusil napsat email protože místo přijemné slečny tam byl nepříjemný záznamník.

Den druhý

V emailové schránce opět nic. Tak volám na technickou podporu (to že jde o servis mě už nepřekvapí). Opět jiná příjemná slečna, ale že mi nepomůže, že až po 8 hodině mám zavolat opět. Tak jim volám opět v 8:00, můj dotaz neumí najít takže prý to předají technické podpoře znova a během dopoledne budu vědět výsledek (už byla asi poučenější a neříkala 2 hodiny). Výsledek, tento den opět nic.

Třetí den

Zkouším volat znovu, ale již nechci zadat dotaz na technickou podporu (typuji, že bych se dozvěděl, že odpověď dojde zítra, kde zítra je konstanta :) ), ale přímo výrobní závod. Já se holt nevzdávám (a katalog a ceník získám jinou cestou). Opět příjemná slečna mi poskytla číslo, sice musela říci o technické podpoře, ale byla velice vstřícná (snad nebude mít problémy, že zákazníkovy skutečně pomohla).

Volám teda do firmy a přes operátorku se mě ujal obchodník, opět velice příjemný poradil zaslal katalog a další požadované informace (příště už vím jak na ně).

Koukám na ceny a myslím, že bud došlo ke měně, nebo mají v ceníku nulu navíc. Tož se informují naštěstí podle zaslané specifikace dostaneme obrovskou slevu. Což jako technik nechápu, ale asi je to nějaký marketingový fígl.

Den čtvrtý

Konečně po urgenci mi přišla požadovaná cena. Škoda že to není jak u některé konkurence kde mi cenu řeknou přímo do telefonu.

Závěr

Když tam příště budu volat, tak chci přímo telefon na výrobní závod, a dokumenty budu mít během jednoho dne.

Klady

  • velice příjemní lidé co jednají se zákazníkem
  • bezplatná infolinka

Zápory

  • nepřehledné webové stránky
  • nefungující vnitřní komunikace - asi
  • dlouhé čekací časy - čekat 4 dny na cenu, katalogové položky je nepřiměřené
  • zbytečné dotazy na cenu - ptám se 2x (zatěžuje to nejen mě, ale i danou firmu, nebo se ředitelé nahoře tak nudí, že nemají co dělat a vymýšlejí blbosti?)

U takovéto špičkové firmy si podporu představuji jinak. Peníze ušetřené na jednom zasílaní poptávky mohou vložit do zkvalitnění svých stránek a vnitřní logistiky.

Proč to píšu?

Proč jsem psal tento text? Záměrem bylo poradit, kdyby někdo sháněl a čekal na informace od této firmy (Siemens) jak je rychle získat. V neposlední řadě jsem si chtěl vyzkoušet něco o SEO.

Upozornění

Jedná se o můj názor a možná jde o vyjímku a všecho funguje jinak a lépe.

| článek zveřejněn: 10.8.2007 |

Poděkování

Děkuji
za návštěvu a přeji ať zde nalezne vše co potřebujete...
 

Stránky o elektrotechnice, programování (PHP, DELPHI, CSS, XHTML, SEO), projektovém a time managementu.
RSS 2XHTML 1.1 | CSS | Email na autora: pavel@lasakovi.com | Copyright: Pavel a Danka 2005 | 2704 |

TOPlist

Doporučuji: Dana Lasáková, advokátní kancelář - Brno a Jak na Excel