Přeskočit navigaci | Přeskočit na novinky
Jste zde: úvodní stránka » projekty » cestovatelske » plumlov-zamek-festival

Plumlov zámek, přehrada, festival

... velice zajímavý objek na Prostějovsku...

Základní informace o Plumlově

Plumlov zámek

KDE - zámek se nachází v okrese Prostějov. Asi 10 km od Prostějova je vesnice pod názvem Plumlov, kde již tento zámek naleznete stejně jako zbytky bývalého hradu, přehradu atd.

DOPRAVA - k cestě lze z Brna využít vlakové spojení do Prostějovaq a pak již pěšky nebo z nádraží autobusem. Nebo využít autostopu. Cca hodina až do Prostějova.

UBYTOVÁNÍ - využívaly jsem přilehlé místnosti zámku, která patří hnutí Brontosaurus, v rámci víkendovek. Další možností je přílehlý kemp Žralok (o kvalitách nic nevím) či v rámci festivalu je k dispozici tělocvična školy.

FOTOGALERIE - fotky ve fotogalerií zatím nejsou. Snad z příští akce...

ZAJIMAVOSTI - uvedeny v následujícím textu


Plumlovský zámek

Plumlov zámek

Tento zámek jsme poznal díky akcí hnutí Brontosaurus. Jeho návštěvu mohu doporučit. Otvírací doba je většinou o víkendu a v dnech práznin by měla být kromě pondělku stále. Přesto se na aktuální otvírací dobu doporučuji informovat, přeci jen se to může měnit. Není nic jednodužšího si zavolat na úřad do Plumlova. Pán mistostarosta Pálka Vám ochotně poradí (tel 582393217, číslo bez záruky, raději zkontrolujte ve zlatých stránkách.).


Jelikož jsme na zámku pomáhal viděl kromě běžných expozic i různá zakoutí zámku (když se stěhoval starý nábytek na renovaci). Na zámku byly tyto expozice:

  • Vítězná křídla – letectví za 2.světové války
  • Svatební oznámení
  • Nábytek a hudební nástroje
  • Kočáry
  • a jiné

Předem se doporučuji informovat zda dané výstavy či expozice ještě stále jsou či neřibyli nějaké nové. A jako na každém zámku i zde se danjí zakoupit suvynýry jako pohlednice, známky. Možná zajimavosti je že v předzámčí se prodává víno .

Plumlovský festival

Několik let probíhal (možná ještě probíhá) plumlovský festival. Osobně jsem tam jeden rok měl na starosti ochranu. V týmu BrontoPolicie jsem s estaral nejen o bezpečnost a pohodlí účastníků, ale zajišťoval stavbu podia, a nějaké další organizační drobnosti.

Plumlovský hrad

Už nestojí jsou tam jen jeho zbytky. Na jeho místě totiž vznikl zámek jehož popis je uveden výše.

Plumlovská přehrada

V letních měsících se dá v této přehradě koupat. Teda osobně jsem se před pár léty koupal. Přesto doporučuji se zeptani na kvalitu vody. Jak je v dnešní době obvyklé kvůly přemnožení sinic může být koupani v této přehradě zakázano.

Akce na Plumlovském zámku

Jak již bylo v úvodu uvedeno na zámek jsem jezdil přes hnutí Brontosourus, kde se mimo přípravy festivalu, uklízení areálu, prováděli různé vypečené akce jako Silvestr a Velikonoce. Tyto akce na zámku probíhají i nadále. Konkretní akce naleznete na stránkách www.brontosaurus.cz, nebo přímo v sekci modrého kamene. www.modra.webpark.cz

Zajímavost z Plumlova

Na tomto místě jsem poprvé potkal nejbáječnější a nejskvělejší osůbku na světě. Po netradičním seznámení kdy jsem ji chtěl sníst večeři. Následné povídaní a házení sena po ní, jsem ji požádal o email...

Další typy na výlet.

Pokud Vás Plumlov nezaujal můžete si vybrat jiné místo pro pobyt v článku typy na výlet...

| článek zveřejněn: 12.2.2007 |

Stránky o elektrotechnice, programování (PHP, DELPHI, CSS, XHTML, SEO), projektovém a time managementu.
RSS 2XHTML 1.1 | CSS | Email na autora: pavel@lasakovi.com | Copyright: Pavel a Danka 2005 | 7493 |

TOPlist

Doporučuji: Dana Lasáková, advokátní kancelář - Brno a Jak na Excel