Přeskočit navigaci | Přeskočit na novinky
Jste zde: úvodní stránka » projekty » cestovatelske » hrcava

Hrčava

Nejvýchodnější obec v ČR

Obes Hrčava

Hrcava

KDE - Obec leží (pokud to nevíte či si nepamatujete ze zeměpisu) na hranicích česka, Slovenska, Polska.


Hrčava - Trojmezí

DOPRAVA - vlakem do Mostů u Jablunkova (dále pěšky), případně do této vísky jezdí autobus. Vede zde jen jedna asfaltka. Jinak ostatní cesty jsou turistické.

UBYTOVÁNÍ - Mi byli ubytování na chatě Gírová (v rámci dovolené), problém není v okolí tábořit ve stanec. Vhodných míst je dostatek stejně jako chatiček a soukromých penziónu.

FOTOGALERIE - Více na fotkách z dovolené

ZAJIMAVOSTI - Trojmezí, místo kde se stýká Česká, Slovenská, Polska republika, no a taktéž samotné Beskydy. Taktéž je Hrčava nejvýchodnější obcí české Republiky. Zdejší dřevěný kostel.


Hrčava

Hrčava - Trojmezí

Jak už jsem psal dostat do Hrčavy, se dá pouze po jediné asfaltové cestě, nebo využít turistickou trasu. Osobně doporučuji turistickou. Člověk se projde (kousek i po hranicích s Polskem), může si natrhat oruvky, maliny, jahody či ostružiny. Podle průvodců byla Hrčava založena v 17. století. Jak už budete v této obci nezapomeňte navštívit zdejší kostel. Vznik tohoto kostela je datován kolem roku 1936 což ho řadí mezi nejmladší dřevěné kostely (ač to podle roku vzniku tak nevypadá). O množství restaurací a hospod se nezmiňují, jelikož jsou v každé atraktivnější lokalitě.

Trojmezí

Hrčava - Trojmezí

Když už budete v Hrčavě tak po žluté turistické značce, doporučuji navštívit Trojmezí. Místo kde se stýkají hranice tři států (Česko, Slovensko, Polsko). Mnohde je psáno, že toto místo je steží dosažitelné. Toto již není pravda (2007), jelikož toto místo bylo díky Evropským financím opraveno a zkulturněno. Proto se nemusíte návštěvy a cesty sem obávat.

Další typy na výlet.

Pokud Vás Hrčava nezaujala můžete si vybrat jiné místo pro pobyt v článku typy na výlet...

Upozornění

Psáno roku 2007 takže za nějakou dobu už údaje nemusí být aktuální :).

| článek zveřejněn: 27.7.2007 |

Stránky o elektrotechnice, programování (PHP, DELPHI, CSS, XHTML, SEO), projektovém a time managementu.
RSS 2XHTML 1.1 | CSS | Email na autora: pavel@lasakovi.com | Copyright: Pavel a Danka 2005 | 4487 |

TOPlist

Doporučuji: Dana Lasáková, advokátní kancelář - Brno a Jak na Excel