Přeskočit navigaci | Přeskočit na novinky
Jste zde: úvodní stránka » projekty » cestovatelske » autostop

Autostop

Autostop aneb jak levně a rychle se dopravovat.

Proč autostop

Jednoduše, levně a vcelku rychle doprava. Využíval jsem hlavně ny VŠ.

Příprava na cestu

Používám cedule je to lepší řidič ví kam chci jet, pokud je to krtátká cesta tam mávám jen prackou. V chladném počasí je vhodné mít teplé oblečení. Když už nikdo nezastavuje přes hodinu je dobré zkontrolovat směr (no jako finta slouží mit špatný směr a když někdo zastaví, aby nás upozornil, že jedeme špatným směrem třeba nás vezme...). či najít jiné vhodnější místo.

S kým a jak stopovat

Prý holky jezděj nejrychleji nemohu posoudit. Většinou jsem stopoval sám nebo s kamarádkou a jezdil jsem velice rychle. V páru se jezdilo rychleji, ale je to relativní.

Kdy a kde

Za sebou musíte mít prostor, kde by mohl řidič bezpečně zastavit. Vhodné jsou různé zastávky, někdy postačí jenom dostatečně široký odstavný pruh. tak aby řidič dobře viděl a mohl bezpečně zastavit. I když se říká kdo chce zastavit zastaví. Co vím tak lidi jsou schopni zastavit na různých místech. Aniž by člověk stopoval jen jde a čeká na dobré místo. Stopuje se přes den. I když večír jsem stopoval také ale není to moc bezpečné jednak pro řidiče tak pro stopaře. Ale dá se a řidiči vezmou.

Kdy a kde

Nastoupení do auta - před nastoupením se zeptám kde jede a zda si mohu hodit batoh na zadní sedadlo. Více informací kde stopovat

Jak v autě

V autě se chovat slušně. Po nástupu poděkovat a zapnout si bezpečnostní pás (ještě aby pro svou dobrotu za vás cvakal pokutu). Nejíst nekouřit, nekecat do řízení, nešahat na volant, atd.(osobně také netelefonuji a nepiji) i když někde se říká, že to nevadí. Většinou se snažím zavést hovor pokud nereaguje tak mlčím a poslouhám radio pokud ma zaplé. Jinak většinou si řidiči rádi pokecají ať už zjišťují údaje o mně (pro holky můžete i nakecat, kde bydlíte pro vaší bezpečnost). Prostě jak kdo a jak kdy. Někdo zásedně jen mlčí a s někým se báječně pokecá.

Vystoupení a rozloučení

většinou se před cílem ptám kudma jede a kde jedu já aby se našlo vhodné místo kde může zastavit a mně vyhodit. Pokud jsem v tom městě poprvé tak se řidiče zeptám kde se dá stopovat dál v mém směru (většinou ví a poradí). Při vystupování poděkuji popřeji pěkný den či výkend. Vytáhnu zavazadla pokud je mám v kufru a zas poděkuji. Raději 2x než vůbec.

Upozornění

jde většinou o moje postřehy. Když jsem jezdíval stopem...

| článek zveřejněn: 13.3.2006 |

Stránky o elektrotechnice, programování (PHP, DELPHI, CSS, XHTML, SEO), projektovém a time managementu.
RSS 2XHTML 1.1 | CSS | Email na autora: pavel@lasakovi.com | Copyright: Pavel a Danka 2005 | 2933 |

TOPlist

Doporučuji: Dana Lasáková, advokátní kancelář - Brno a Jak na Excel