Přeskočit navigaci | Přeskočit na novinky
Jste zde: úvodní stránka » projekty » cestovatelske » autostop-kde-stopovat

Autostop kde stopovat

místa kde jsem stopoval a kde bravali...

Úvodní informace

Místa kde jsem stopoval. Pokud potřebujete rady Jak stopovat dozvíte se v stejnojmeném článku autostop . Tož seznam měst a směrů a kde stopovat následuje.

Brno

směr Opava, Olomouc, Valmez, Vsetín:

šalinou 8 směr Lišeň, podjet most. Přijít cestu a přivaděč dá se tam v pohodě stopovat. Raději cedule je to na více směrů. Je to přesně 10 min od nádraží takže člověk si může koupit levnější jízdenku. Tuším že zastávka Krásného, ale hlavu za to nedám. V pátky je tam celkem nával. Ale když je dobrá nálada tak se dá vyjet cca 10 -20 min.

Horní Lideč

směr Vsetín

Stopuji u nádraží. Celkem malé městečko (dědinka)

Nový Jičín

směr Opava

Ve středu obce je hospůdka a tam je rozšíření kde se dá v pohodě stopovat

směr Valašské Meziříčí, Vsetín

Dojít téměř až na konec města a tam je před benzínkou rozšíření a dá se tam v pohodě stopovat. Auta tam celkem pomalu jezdí

Opava

směr Nový Jičín, Vsetín, Valašské Meziříčí

Dojít na konec města, ulice Hradecká a u benzínky je rozšíření, pohodové místo cca 5 - 10 min ze středu města. Někdo tady jezdí i na Brno přes Odry, ale když si dá člověk cedulku Brno tak ho kolemjdoucí upozorňují, že je to jiný směr :)

směr Olomouc, Brno

směr k nemocnici ulice Olomoucká a tam u Hypernovy je rozšíření. I když auta jezdí už rychle tak se dá v pohodě něco stopnout. (20 min ze středu města pěšky)

Olomouc

směr Opava

šalinou 4, či pěšky (podle toho kde člověka vysadí) směr Pila (je to 1 zastávka před konečnou) pak po hlavní cestě cca 100 metrů je super rozšíření za semaforem, stopuji hnedle za ním ať se řidič nemusí moc rozjíždět. Dále je cca dalších 300 metrů benzínka, tak jsem to zatím nezkoušel ale vypadá to tak také rozumně. (cca 25 min pěšky od křižovatky, na NJ, Ostravu, a Šemberk)

směr Brno

informace v přípravě

Otrokovice, Zlín, Vizovice

směr Vsetín

raději se přepravit do Vizovic a tam na výpadovce stopovat

Prostějov

směr Brno

Brněnská ulice až téměř u hřbitova u první benzinky, pohodové místo.

Rožnov pod Radhoštěm

směr Vsetín, Valašské Meziříčí

Nejednoduší dojít na konec města je tam benzínka a v pohodě se stopuje. Funguje i za deště.

Valašské Meziříčí

směr Vsetín

Nejednoduší je projít celé město a za městem cca 400 metru přejít koleje a tam je rozšířená cesta a stopuje se tam dobře.

Vsetín

Stopování po okrese Vsetín je pohodové, většinou berou celkem rychle, a to i v noci za mlhy atd. Fakt super kraj, i po krajinné stránce..

směr Hovězí, Horní Lideč, Velké Karlovice

Dojít na konec města směr k výpadovce na tyto směry v pohodě se tam stopuje. V Ústí přesednout na Směr Hovězí Velké Karlovice. Na Vsetínsku se stopuje super. Jinak dle mého postřehu je Vsetínsko jeden z nejlepších krajů na stopování. Berou i v noci, a berou i samotné řidičky. Což se mi stalo jen na Vsetínsku (a Opavsku, ale to moje domovina takže se to nepočítam).

Upozornění

Informace jsou tak 3 roky staré. Když jsem autostopu hojně využíval. Jako pracujícé si teď mohu dovolit jezdit vlakem či busem :)

| článek zveřejněn: 13.3.2006 |

Stránky o elektrotechnice, programování (PHP, DELPHI, CSS, XHTML, SEO), projektovém a time managementu.
RSS 2XHTML 1.1 | CSS | Email na autora: pavel@lasakovi.com | Copyright: Pavel a Danka 2005 | 5125 |

TOPlist

Doporučuji: Dana Lasáková, advokátní kancelář - Brno a Jak na Excel