Přeskočit navigaci | Přeskočit na novinky
Jste zde: úvodní stránka » kdo-jsem » zivotopis-neoficialni » co-neumim

Co neumím

aneb trochu se pochlubím tím co neumím

Co neumím

Je toho více než toho co umím takže to trochu okleštím...

Čeština

Tohle se dá poznat z článků, že jaksi pravidla českého pravopisu nezvládám. Je pravda že se snažím, ale úsilí není poznat. Prý se tomu říká dislektik/disgrafik (nebo dyslektik/dysgrafik). Na to se nechci vymlouvat. Prostě neumím psát. Potřebujili něco zkontrolovat pomůže mi má nejbáječnější polovička. Pokud se jedná jen o články, ve kterých se snažím postihnout a zesumarizovat své ználosti tak gramatické opravy nechávam ja bude čas.

Cizí jazyk - Němčina

Domluvím se německy. Je pravda, že preteritum, perfektum mi nic moc neříká. Mluvenou němčinu jsem se naučil tka, že jsem komunikoval s rodilými němci. Hodně mi to dalo, nemám v komunikaci problem, jen jaksi to spravně nevyskloňuji a nevačasuji. Vím, že je to ostuda, ale nikdy mi to nedělalo problém a vyřešil a doptal sejms e co potřebuji.

Cizí jazyk - Angličtina

Tímto jazykem se zatím nedomluvím, ale v anglických manuálech si dohledám co potřebuji. Je to asi tím, že jde hlavně o technické věci a když člověk pochopí podsatu mnohé si domyslí.

Právo

Tak z právních norem jsem zmaten, kdysi jsem si myslel, že co je psano je dáno, ale jak začinám poznávat zákony (díky moji přítelkyni) ztracím v tom přehled a rozumím tomu čím dále méně.

Ekonomika a daně

Nechápu daňové pobídky nadnárodním firmám slibujících hory doly, kolik 1000 lidí zaměstanjí. Vláda jím dá téměř cokoli a oni to pak po pár měsících zabalí. Když jsem chtěl začít podnikat a zjišťoval jsem kolik je toho potřeba tak z informací co jsem nasbíral bych 10 hodin deně papíroval, vyplňoval daňová přiznání a mnoho dalšího, no kdy bych pracoval to nevím. Proč nemohou dostat podobné pobídky malí a perspektivní. Vždyť se můžeme podívat jak z ničeho se dá postavit velké imperium Blata, seznam.cz, (viz. 12 odvážných), či zahraniční Google.com ... Proč to nejde obrátit pokud firma dodrží to co slíbila (zaměstnání lidi, po jistou dobu, tak ji stát vratí peníze z daní...). Dostane-li firma vše na začátku není pro firmu problém zmizet až už to tu nebude rentabilní.

Další

Těch nedokonalosti je mnoho, časem přidám další...

| článek zveřejněn: 30.5.2006 |

Z fotogalerie

moje statnice
více fotek ve fotogalerií
 

Novinky

1.1.2010
nový web o MS Office -

14.4.2009
SPS 2008 - opožděně pár fotek z jednoho zajímavého veletrhu

5.4.2009
Makro MS Excel – práce s listy po zimním spánku se začínám probouzet :)

více novinek viz. historie
 

Poděkování

Děkuji
za návštěvu a přeji ať zde nalezne vše co potřebujete...
 

Stránky o elektrotechnice, programování (PHP, DELPHI, CSS, XHTML, SEO), projektovém a time managementu.
RSS 2XHTML 1.1 | CSS | Email na autora: pavel@lasakovi.com | Copyright: Pavel a Danka 2005 | 3567 |

TOPlist

Doporučuji: Dana Lasáková, advokátní kancelář - Brno a Jak na Excel