Přeskočit navigaci | Přeskočit na novinky
Jste zde: úvodní stránka » kdo-jsem » zivotopis-neoficialni » brigady

Brigády

bez práce nejsou koláče... aneb brigády to jistí :)

Brigády co jsme absolvoval

jako studen měl člověk hodně času tak si přivydělával

  • archeologické vykopávky
  • roznos pošty
  • stavebni práce (zedníci i elektro)
  • opravy NC stroju
  • opravy domacích spotřebičů
  • marketing - plynaru
  • tvorba www stránek
  • skládáni PC

Brigády - Archeologické vykopávky

Jedna z nejzajimavějších brigád. člověk se něco dozvěděl o historií a její objevování. Jak se vlastně správně dělá odkrývka jak se hledají předměty jak se třídí. A zažil i mnoho srandy.

Jedna zajímavá příhoda spíše sázka, kdy se dva archeologové vsadili, kdo toho udělá méně. Když na konci šichty (pracovní doby) neměli ani kopnuto a vypadalo to na remízu začal jeden zavážet již vykopanou díru (aby vyhrál), když to viděl šéf výkopových prací málem ho trefil šlak. Takže i u archeologické prací může dojít k úrazu...

Brigády - Roznos pošty

Vcelku dobře ohodnoceny víkendové procházky. Jelikož mám rád vandry tak sjem využil možnosti roznášet poštu. Snad jediná nevýhoda bylo brzské ranní vstávání. Jinak pohyb na čerstvém vzduchu mi velice prospěl.

Brigády - Stavebni práce

aneb práce všeho druhu

od výkopových prací, přes helfra zedníkům, zavážení cihel, omítání, zdění, opravy a rozvod elektriky. Snad nejlépe byla hodnocena pokládka zámkové dlažby. Tato akce musela být splněna v termínu, který se zdal nerealizovatelný, ale po dohodě parťáka se šéfem o výši mzdy. Se vše zvýšeným úsilim povedlo stihnout a řádně předat. Přeci jen pokuta za nepředání díla byla větší než vyplacené prémie. Ono mít 35,-Kč na hodinu nebo 210,-Kč je rozdíl. No a pro studenta dost podstatný. Za ty 3 dny si sice člověk pořádně mákl, ale výdělek stál za to.

Brigády - opravy NC stroju

V opavském Ostroji jsem opravovla NC stroje. Takové ty v té době relátkama řízené stroje. V té době ještě nějaké Simatici, Loga a podobné hračičky nebyli. Škoda to by se to v té době krásně programovalo u 21 LCD :) Ale i tak to byla velice zajimavá zkušenost. Člověk poznal množství lidí.

Brigády - opravy domacích spotřebičů

Jak už to na vesnici bývá. Sousedé přinesou vysavače, mixery, pračky a různé další domací spotřebiče a tak nějak přemluví člověka ať jim to opraví. No a tak po večerech jsem se snažil různá tato zařízení opravovat. No alespoň si člověk procičil pozornost a když mu na konci nezbyl žádný šroubeček či matička mohl si gratulovat. Většinou nějaký ten šoubek zbyl. Tož se dal do krabičky a po roce byla pěkně plná.

Brigády - marketing u plynofikujíci firmy

Cílem brigády blo informovat spoluobčany o nově vznikajíci firmě, která jim může udělat plynofikaci rodiného domku. Takový MLM marketing v plenkách. No poté oslava 5 vyročí firmy stála za to. Ač v té době jsem se měl učin na zkoušku. Chytrý pán majitel mě přemluvil, abych pomohl s přípravou oslavy. Přeci jen 1000 Kč na den (cca 5 hodin práce) a druhý den jen oslava s hlavouny z Dakonu a jiných firem. Navíc po skončení oslavy jsme dostal několik kilogramu masa, zákusku, knedlíku (čímž jsme udělal radost mamince), bylo zajištěno jídlo na několik dnů.

Brigády - Tvorba www stránek

Taktéž super brigáda, člověk to mohl dělat o volném čase po večerech a bezesných nocích, kda pak ráno usínal na přenáškách. Ale co by neudělal pro nějakou tu korunu?

aneb...

Vším čim jsem byl jsem byl rád.

| článek zveřejněn: 7.6.2006 |

Z fotogalerie

jesterka co se opaluje
více fotek ve fotogalerií
 

Novinky

1.1.2010
nový web o MS Office -

14.4.2009
SPS 2008 - opožděně pár fotek z jednoho zajímavého veletrhu

5.4.2009
Makro MS Excel – práce s listy po zimním spánku se začínám probouzet :)

více novinek viz. historie
 

Poděkování

Děkuji
za návštěvu a přeji ať zde nalezne vše co potřebujete...
 

Stránky o elektrotechnice, programování (PHP, DELPHI, CSS, XHTML, SEO), projektovém a time managementu.
RSS 2XHTML 1.1 | CSS | Email na autora: pavel@lasakovi.com | Copyright: Pavel a Danka 2005 | 5531 |

TOPlist

Doporučuji: Dana Lasáková, advokátní kancelář - Brno a Jak na Excel