Přeskočit navigaci | Přeskočit na novinky
Jste zde: úvodní stránka » dovednosti » pravo-dane » pasivni-prijem

Pasivní příjem

Vydělávejte aniž pracujete

Co je pasivní příjem

... nejsem ekonom, teorii beru z praktického pohledu ...

Jednoduše pasivní příjem jsou peníze, které dostávate aniž pracujete. Představit ti to můžete na úrocích. Dáte do banky peníze a aniž pracujete tak vyděláváte na úrocích (musíte si vybrat jen dobou banku, ne tu která Vás okrádá tím, že má zavedeny různé nesmyslné poplatky). Je pravdou, že na slušné živobytí musíte mít těch peněz uloženo v bance mnoho (platí při současném úroku 3,5%). Pokud jste zdědily těch miliónu hodně vyplatí se něco jiného, o tom ale dále.

Oproti tomu aktivnímu přijmu, kdy musíte každé ráno jít do práce, tam odvést patřičný výkon za který posléze budete odměněni (neplatí pro poslance a senát). Když pracovat nebudete tak o tento aktivní příjem přijdete.

Co je tedy lepší?

Dle mého názoru mít pasivní příjem. Mate-li dostatek pasivního příjmu již pracujete, kdy chcete a děláte, co chcete. Klidně i zadarmo :)

Jak si zajistit pasivní příjem

Pokud máte k dispozici dostatek volných peněz

  • Akcie – koupíte si akcie, firma prosperuje a již Vám platí dividendy aniž musíte každé ráno vstávat.
  • Obligace – podobný artikl jako akcie.
  • Podílové fondy – stačí se trochu zajímat o situaci na trhu, vcelku bezpečné
  • Spoření - o tom jsem již psal v článku -
  • Investice do vzdělání – představuje nutnost trochu pracovat, ale když to člověka baví, můůže pak získané vědomosti uplatnit k získání pasivního přijmu.

Pokud máte málo financí

Spoření – ono i stavební spoření bych zařadil mezi pasivní příjem. Sice musíte ukládat měsíčně nějakou částku, ale jednak se Vám připisují úroky a dále jednou ročně obdržíte statní podporu což je také nemalá částka.

Pokud finance k dispozici nemáte

Reklama na nemovitosti – máte velký dům pronajmete plochu na čelním štítu reklamní agentuře. Tak již shání zákazníky a aniž něco děláte dostáváte pravidelný pasivní příjem.

Reklama na autě – jezdíte často vlastním autem, co takhle si jej nechat pomalovat (pokud Vám to nevadí).

Reklama na webu - Pokud Vaše stránky jsou zajímavé, hojně navštěvované a z atraktivního oboru (reality, nemovitosti, cestování, letenky), může již byt tento příjem zajímavý. Třeba majitelé zahraničních webu uvádějí zisky i přes 100.000 dolarů měsíčně. Chce to mít komunitní web, kdy obsah generují sami návštěvnici a majitel již jen kouká jak mu chodí peníze na účet :), například digg.com je toho zdarným příkladem.

Další příklady pasivního příjmu

Zpěváci - Nazpíváte neposlouchatelnou píseň, přihlásíte se do OSA a již jen dostáváte příjmy za to že si někdo kupuje prázdná CD, hardisky pro své projekty. Potvrzením, že toto funguje stačí se podívat na různé estrády (Superfaktor či X-Star, nebo na Helenka či Karlík).

Poslanci - kapitola sama pro sebe, vyděláváte ať pracujete dobře, špatně nebo vůbec.

Máte pasivní příjem?

Jak jej získáváte? Jste s tímto pasivním přijmem spokojeni? Zvyšuje se Vám? Můžete se pochlubit v komentářích.

| článek zveřejněn: 31.7.2007 |


Komentáře » přidat

Marie Slivová

Dobrý den,
pokud to chcete v životě někam dotáhnout, změňte nejdříve chudé programy v podvědomí, které má většina lidí. www.pasivnipenize.cz

   13. 12. 2009, 22:19:20

Marie Slivová

Dobrý den,
pokud to chcete v životě někam dotáhnout, změňte nejdříve chudé programy v podvědomí, které má většina lidí. www.pasivnipenize.cz

   13. 12. 2009, 22:19:41

Emil Novák

Škoda, že v článku není žádná zmínka o skutečném pasivním přijmu jako kupříkladu http://www.websitetester.biz/index.php?lang=en&ref=968ef0288d756e307576e77b20486b58

   22. 06. 2010, 18:11:48

jiří štěpánek

Krásný pozdní večer,

jsem mile překvapen z toho, kolik lidí se dnes zajímá o pasivní příjmy...v branži ohledně pasivních příjmů se pohybuji cca 7let a musím říci, že se už nikdy nechci vrátit do práce, kde je to pouze o aktivním příjmu. Je velice příjemné vzpomenout si na tu dobu, kdy člověk překlápěl aktivní příjmy do pasivních(tedy kdy se postupně zvyšovaly pasivní příjmy a překročily výšku aktivních příjmů)...tuto situaci přeju zažít všem, kteří na tom pracují a je úplně jedno, v jaké společnosti pracujete.
Pokud ale chcete získat nejlevnější pasivní příjem v ČR za to, co už dnes děláte, rád Vám s cestou k finanční jistotě skrze pasivní příjmy pomůžu.
S pozdravem a přáním veleúspěšné budoucnosti,

Jiří Štěpánek, tel.: +420 722 122 666, stepanekjiri83@seznam.cz

   8. 08. 2010, 00:31:26

Josef Káňa

Přeji příjemný krásný den,

dovolte mi Vám představit revoluční věrnostní program, který ve světě úspěšně funguje již několik let. Jedná se o propojení věrnostního programu s platební kartou, kterou můžete nakupovat cokoliv, kdykoliv a kdekoliv po celém světě. Hlavní výhodou programu je refundace, což je postupné proplácení nákupů realizovaných platební kartou vydanou bankou.
Již za 10let můžete mít měsíční pasivní příjem ve výši běžného měsíčního obratu na Vaši platební kartě.

Více na:
www.nejlevnejsi-pasivni-prijem.webnode.cz

   27. 09. 2010, 09:48:05

Martin

Na to, aby človek dosiahol pasívny príjem treba najskôr veľa a tvrdo pracovať alebo mať veľký kapitál. Najčastejšie sa ľudia snažia dosiahnuť pasívny príjem prostredníctvom MLM. To je spojené vždy s predajom. Takže kľúčom je mať predajné zručnosti. Zadarmo články nájdete na www.predajnetechniky.sk

   18. 10. 2011, 21:17:36

Libor

http://www.joinsomethingnew.com/cs/Libor

1. března spouštíme nový globální podnikatelský projekt. Participovat na výnosech může každý člověk bez hranic. Velká část obratu totiž bude rozdělena mezi lidi, kteří pomohou s jeho globálním rozšířením.

Představte si, že byste byli u zrodu platebních karet.
Představte si sebe, jak dnes na každé platební transakci získáváte malý podíl...

Nyní máte příležitost být na začátku nového globálního byznysu v oblasti technologických služeb, který si klade za cíl zlepšit život ve městech.

Nevyžadujeme ŽÁDNÉ poplatky ani závazky. Jen profitujte ze sdílení skvělé služby v rámci Vaší komunity. Je jenom na Vás, kolik času investujete a profitujete.
Připojte se zde: (zdarma a během 30s)
http://www.joinsomethingnew.com/cs/Libor, pošlu Vám podrobnosti.

PS: V dnešní době internetu není těžké získat pod sebe registrací stovky i tisíce lidí, pokud je registrace zcela zdarma. Tedy nyní místo sezení u TV věnujte pár minut o volném čase, sdílení tohoto nového projektu, u kterého máte potenciál zisku.
Více info u zájemců, Těším se :-)

   30. 01. 2013, 23:29:03

Korberová Jarmila

Prosím o zaslání informací - pasivní příjem -
pan Libor. Děkuji.

   27. 02. 2013, 13:00:50

David

Celosvětový projekt s potenciálem Facebooku či Googlu
Mobilní aplikace Liftago, propojuje řidiče Taxi a pasažéry.
Představte si, že byste byli u zrodu platebních karet.
Představte si sebe, jak dnes na každé platební transakci získáváte malý podíl...
Můžete mít příjem z každé jízdy pasažérů Taxi na celém světě, které registrujete přes váš odkaz.
Řekněte o tom a registrujte své známé, ale i neznámé lidi. Nejlépe je registrovat taxikáře, kterým denně sedají do auta spousty zákazníků.
Nyní máte příležitost být na začátku nového globálního byznysu v oblasti technologických služeb, který si klade za cíl zlepšit život ve městech.
Nevyžaduje to ŽÁDNÉ poplatky ani závazky. Jen profitujte ze sdílení skvělé služby.
Je jenom na Vás, kolik času investujete a kolik si vyděláte.
Registrovat se zdarma je možné zde : http://www.joinsomethingnew.com/cs/davidki

   4. 06. 2013, 12:19:48

Přidání komentáře

Chcete-li můžete článek komentovat. Neodpovídám za názory čtenařů, jen si vyhrazuji právo vulgarní výrazy a názory odporující dobrým mravům vymazat.

  • jsou povinné všechny tři položky
  • IP adresa je zaznamanávána, ale nezobrazuje se
  • Jsou povoleny tagy <b></b>, <u> </u> a <i></i>
Stránky o elektrotechnice, programování (PHP, DELPHI, CSS, XHTML, SEO), projektovém a time managementu.
RSS 2XHTML 1.1 | CSS | Email na autora: pavel@lasakovi.com | Copyright: Pavel a Danka 2005 | 4285 |

TOPlist

Doporučuji: Dana Lasáková, advokátní kancelář - Brno a Jak na Excel