Přeskočit navigaci | Přeskočit na novinky
Jste zde: úvodní stránka » dovednosti » pravo-dane » finance-jak-setrit-2

Finance jak šetřit 2

Už víme jak jsme na tom, ale jak to zlepšit?

Úvodní informace

V předchozím článku Jak šetřit jsme si rpovedli rekapitulaci a víme kolik a za co utrácíme.

Začneme u poplatkůe

...ať se nemusíme omezovat třeba v koníčkách či jídle...

Stačí si zkontrolovat smlouvy o pojištění a hypotéce a porovnat s tím co aktuálně nabízení různé pojišťovací společnosti. Pak jen původní zrušíte a přejdete k nové. Ušetřit se dá i několik stokorun měsíčně a téměř nic Vás tato námaha nebude stát. Třeba u vedení bankovního účtu.

Proč poradci?

Mají přehled a mohou mi nabídnout širší portfolio služeb. Jen mě nesmí do ničeho tlačit. Jakmile se o to pokusí tak jejich služeb přestanu využívat. Chci mít možnost se v klidu rozhodnout, ne hned podepsat a druhý den zjistit, že výhodné to bylo jen pro onoho makléře.

Proč poradce ne?

Některé poradenské firmy, vypracují člověku výhodné portfolio, ale nutí ho ihned uzavřít smlouvy. Což se mi moc nelíbí. I kdyby to bylo pro mě opravdu nejvýhodnější tak si to chci v klidu ověřit, porovnat s konkurenci a svobodně rozhodnout a mít vnitřní klid, že jsem vhodně podepsal.

Navíc pak mám dojem, že poradci mohou záměrně preferovat společnost od které mají větší provizi. Další nevýhoda je že mají trochu více informací o Vaší finanční situaci.

Proč opatrnost před podpisem?

Stávalo a stává se mi hlavně na infolinkách bank, že neřeknou pravdu, či celou pravdu, nebo podají nepřesné informace (ať už je to způsobené tím, že operátorka je donucena tyto informace podávat nebo se jen zmýlila). Proto ta opatrnost. Přeci jen každý je člověk a může se mýlit. Je lepší si vklidu smlouvu přečíst a podívat se na internetu na reference.

Která společnost?

Společnosti nabízející starost o vaše portfolio je mnoho.

www.partners.cz - Logo

Osobně jsem tuto naši finanční situaci konzultoval se společnosti www.partners.czodkaz na jiný server konkretně s p. Markétou Drápalovou, je pravdou, že ona osoba podporuje hlavně klientelu v Brně a okolí, ale určitě na stránkách této společnosti naleznete někoho poblíž vašeho bydliště, kdo se Vám bude věnovat.

Výhodou této společnosti je, že veškeré rady jsou zdarma. Nic nemusíte platit a ani uzavírat smlouvy, které Vám doporučí (toto na mě udělalo dojem, mám pocit, že nejsem do ničeho tlačen). Poradce této společnosti Vám připraví různé možnosti jak ušetřit, a ušetřené finance, vhodně investovat, případně doporučí pojištění přesně pro Vaší situaci a aktuální potřeby.

Proč jsem si vybral tuto společnost?

Poradenství je zdarma a nemusíte nic uzavírat. Což jsem se na počátku požadoval. Naše poradkyně přinesla vypracovaný soupis jak si můžeme naší finanční situaci zlepšit a jak ještě více zhodnotit ušetřené peníze. Mít k dispozici informace o produktu - Dostali jsme k dispozici veškeré materiály na prostudování, kdy má člověk čas si vše v klidu přečíst, najít další reference na internetu a poté se rozhodnout zda do toho půjde či nepůjde. Možnost se svobodně rozhodnout - No a v případě, že se nakonec pro nějakou změnu rozhodnete, můžete buď využít jejich služeb (opět zdarma), nebo si dané produkty založit na vlastní triko.

Oproti jiným společnostem, kde sice člověku zdarma poradí, ale pouze na produkty dané společnosti, takže si nemůžete moc vybírat. Tato společnost nabídne několik variant (pro mě konkrétně pro každou z nabízených služeb dvě nejvýhodnější). Proto již nemusím studovat množství materiálu jen si stačí prověřit tyto dvě společnosti a na zkoušku zběžně okouknout co nabízí konkurence (a potvrdit si že momentálně je nabídka výhodná).

Před podpisem

Všechny smlouvy si před popisem přečtěte a pak ještě jednou přečtěte. Případně zkonzultujte s druhou nezávislou osobou.

Další články

V dalším připravovaném článku se zmíním o vhodných produktech, které dokáží Vaše naspořené peníze rozmnožit. Případně zkusit nějakého poradce.

Uporornění

Logo partners je majetkem firmy partners for live.

| článek zveřejněn: 22.5.2008 |


Komentáře » přidat

Jaroslav

Zájímavý článek.Mám osobně trochu jiné zkušenosti stouto společnosti.A slovo Zdarma je velice irelevantní.Jen si to vemte, jak bude Pan fin. poradce nadšený,když vás 3x navštívý sestavý vám fin.plán přesně pro vás a vaší rodinu.V tom plánu bude zahrnuto samozřejmě Invest. živ. pojištění AXA. za které jsou velice slušné provize.O tom se tady radši zmiňovat nebudu:)Jelikož by asi spoustě lidem spadla spodní čelist:)No a On u vás sedí směje uplně září a vy Panu fin.poradci zdělíte, že už jste se upslali někde jinde.tak mu asi taky spadne čelist, protože to dělal Zdarma, ale svoje učty a výdaje zaplatit musí.Tak se proto ptám
"z čeho platíš ty výdaje a učty"
jo tebe plati Banky a Pajišťovny.
Jo že to dávaj ze svýho.
Tomu se mi nechce ani věřit.
Přeji hezký den všem a ať se dáří lidi.

   28. 08. 2008, 14:52:22

Pavel Lasák

Kdyby pan finanční poradce na tvrdo řekl kolik za to má tak je jednání o něčem jinem. Pokud tvrdí, že je to opraddu zdarma a ničemu se neupisuji, proč bych mu nevěřil. Já jsem pradomluvný tak to předpokládám i o něm.
Je mi jasné, že má velké provize za uzavřenou transakci. Když ale něco nabízí zdarma proč toho nevyužít.
Je to i v jiném oboru. Mnoho firem vytvoří mnoho nabídek na poptávku, ale skutečných objednávek má méně. ...

   4. 09. 2008, 18:35:31

jurij7

Ludia, treba to tak robit, ze ked viem o firme ktora ma najlepsie informacie, treba sa k nim zaregistrovat a urobit si tu poistu (sam sebe) zhrabnut proviziu a zakyvat im dovidenia. Takto ich oserete a vacsinu provizie, len treba rozmyslat.

   22. 05. 2009, 23:12:12

Přidání komentáře

Chcete-li můžete článek komentovat. Neodpovídám za názory čtenařů, jen si vyhrazuji právo vulgarní výrazy a názory odporující dobrým mravům vymazat.

  • jsou povinné všechny tři položky
  • IP adresa je zaznamanávána, ale nezobrazuje se
  • Jsou povoleny tagy <b></b>, <u> </u> a <i></i>
Stránky o elektrotechnice, programování (PHP, DELPHI, CSS, XHTML, SEO), projektovém a time managementu.
RSS 2XHTML 1.1 | CSS | Email na autora: pavel@lasakovi.com | Copyright: Pavel a Danka 2005 | 2942 |

TOPlist

Doporučuji: Dana Lasáková, advokátní kancelář - Brno a Jak na Excel