Přeskočit navigaci | Přeskočit na novinky
Jste zde: úvodní stránka » dovednosti » pravo-dane » advokati-webdesign

Advokáti a webdesign

aneb připadám si zmaten

Zkušenosti s hledáním advokátů (právníků)

Na webech právníků a advokátů nenalezám potřebné informace. Jako neprávník hledám úplně podle jiných kriterií. Například potřebuji koupit rodiný dům, už mě nezajímá zda je to podle autorského práva, či práva rodiného nevím. Zajímá mě zda mi daný advokát či advokatní kancelář mi může pomoci. Pokud ne hledám odpovědní formulář či kontakt, když nenalezám jdu jinam.

Velice důležitý je nejen kontak, ale také otvírací doba. Zblblý z technických hot line, kde je služba 24 hodin denně 365 dnů v roce, jsem se do žádné z 10 testovacích kanceláři nedovolal (neměli uvedenou otvírací dobu). Teda záznamník většině fungoval, ale to je tak všechno. Uvedená otvírací doba, je bezvadná věc. Případně informace zda se musím telefonicky objednat. či mohu přijít přímo.

Velice výhodná je odpovědní formulář pokud někdo rychle odpoví či mi zavolá. Asi jsem zhýčkán oborem kde pracuji, kde se firmi přímo předbíhají kdo mi bude moci něco nabídnout.

Potěší informace jak je advokatní kancelář zaneprádněna či volná. Pokud má tolik práce, že můj požadavek vyřidí až za rok. Třeba jejich služeb už nebude potřeba.

Jak z toho ven?

Nechat si vytvořit web někým zkušeným, který ovláda své řemeslo. Ví jak vytvořit kvalitní, přitažlivé stránky co přivedou další platící zákazníky.

Na prezentované inforamce se dívat i očima lajka, kterého právo moc nezasáhlo a proto hledá někoho kdo by mu pomohl. Je pravda, že důležitá je cílová skupina. Pokud se budeme specializovat na advokáty, kterým nabízíme služby určitě budou stránky vytvořeny jinak než pokud je budeme nabízet znuděným manželkám milionářů :) nebo i oněm milionářům :)

Co klienta zajímá

Zda mi tato advokatní kancelář pomůže a také za kolik mi požadovanou službu poskytne. Vím, že existují nějaké sazby, které se mají respektovat, ale než najdu sazby a podobné věci zabere mi to čas (a čas jsou peníze). Já potřebuji vědět:

  • kdo - kdo se mi bude věnovat, zda o problému něco ví (reference)
  • kde - zda je pobočka v mém městě, či zda přijede ke klientovi
  • kolik - kolik to bude stát, zda na to budu mít
  • rychlost - jak je daná advokatní kancelář zaneprázdněna

Nejen advokáti mají problém

Při hledání pravních informaci jsem si uvědomil, že nejen advokáti mají problém, podobný problém mám i já v technice, co řeknou netechnikovi zkratky jako PHP, XHTML, RSS, CSS (pokud si nebude plés s CCS kartou co používá pro nakup pohoných hmot) téměř nic. Navíc bude zmaten co, že to po něm chci a zda je na spravném místě, zda jen nevyučuji cizý jazyk kmene pigmejů...

Zákazníka také nezajíma že konektivita jeho webu je 10GBit, a podobné čísla. Jeho zajíma, aby jeho web byl přístupný, lidem se líbil, získaval díky němu nové klienty.

Dodatek

Jde pouze o mé postřehy. Další informace o advokátech v článku advokáti a advokatní kanceláře

| článek zveřejněn: 2.5.2006 |

Stránky o elektrotechnice, programování (PHP, DELPHI, CSS, XHTML, SEO), projektovém a time managementu.
RSS 2XHTML 1.1 | CSS | Email na autora: pavel@lasakovi.com | Copyright: Pavel a Danka 2005 | 2912 |

TOPlist

Doporučuji: Dana Lasáková, advokátní kancelář - Brno a Jak na Excel